Stara powozownia

PLAC WOLNOŚCI 2 - KATOWICE

Duża popularność kamienic spowodowana XIX wieczną industrializacją i rozwojem miast wiązała się z potrzebą zakwaterowania bogacącej się burżuazji i inteligencji oraz ludności przybywającej z pobliskich wiosek. W dawnych czasach koszty budowania oraz utrzymania kamienic były dość duże, jednakże, jeśli właściciela ziemskiego było stać na wzniesienie okazałego budynku decydował się także na cały kompleks wraz z dziedzińcem i pomieszczeniami gospodarczymi np. dla służby. Większość kamienic, usytułowanych w murach miejskich były przeznaczone na wynajem, a wpływy były głównym dochodem z nieruchomości.

Obecnie kupowanie mieszkań w zabytkowych kamienicach jest bardzo popularne ze względu na ich wartość historyczną, szerokie możliwości aranżacyjne oraz lokalizację. W ofercie Śląskich Kamienic S.A. znajduje się także w/w pomieszczenie gospodarcze, które pełniło rolę oficyny dla służby i przylegającej do niej najprawdopodobniej stajni, wózkowni lub warsztatu. Dwupiętrowa nieruchomość z poddaszem stanowi idealną przestrzeń pod dodatkowe mieszkania, ale również lokale usługowe – restaurację, apartamenty, condohotele, magazyny, butik, sklep lub showroom. Duże metraże z oknami wychodzącymi na dziedziniec dodatkowe wejścia do określonych stref budynku umożliwiają stworzenie lokali pod wynajem długoterminowy.

Na parterze istnieje możliwość wygospodarowania czterech przestrzeni o metrażach od 55m2 do 20m2 z dostępem do łazienki przystosowanej dla osób niepełnosprawnych. Może tu powstać recepcja, mała kawiarnia lub salon kosmetyczny. Trzy pomieszczenia położone są równolegle i mają osobne wejścia od podwórza. Od ostatniego pomieszczenia oddzielone są korytarzem z schodami prowadzącymi na drugie piętro. Wszystkie lokale są w stanie do remontu. Na piętrze drugim przyszły inwestor może zaaranżować dwa główne pomieszczenia, dodatkowy pokój socjalny, łazienkę oraz korytarz pod poczekalnię/recepcję. Schody z głównego ciągu komunikacyjnego prowadzą na poddasze i tu otwiera się możliwość wygospodarowania jeszcze jednego pomieszczenia (31m2) pod dodatkowe biuro.

Kompleks może stanowić wspaniałą, niezależną strefę usługową dla klientów z zewnątrz jak i zamieszkujących w budynku głównym. Jeśli w budynku głównym powstałby hotel, całą przestrzeń można wykorzystać pod małe kawalerki lub pokoje hotelowe bez konieczności straty w postaci stworzenia miejsc typu bistro, siłownia itd. tę rolę przejmuje oficyna znajdująca wewnątrz parceli.

Oferty Starej powozowni

2 000 000,00 zł

Karol Wieder

tel.: 535 766 242
marta.debowska@slaskiekamienice.pl
www.slaskiekamienice.otodom.pl

Aleksandra Kruszelnicka

tel.: 795 017 914
aleksandra.kruszelnicka@slaskiekamienice.pl
www.slaskiekamienice.otodom.pl

Śląskie Kamienice S.A.
Biuro sprzedaży
Plac Wolności 2
40-078 Katowice
tel.: 535 766 242
tel.: 795 017 914